Дмитрий Корчев публикует статью
1 декабря 2011, 14:28
2569
Анонс:
Асоціація фахівців з нерухомості (рієлторів) України звернулась листом до Міністра юстиції України.

Лист АФНУ до Міністерства Юстиції України.

                                                                     Міністру юстиції України

                                                                      пану Лавриновичу О.В.

                        Шановний Олександре Володимировичу! 

Асоціація фахівців з нерухомості (рієлторів) України (АФНУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

29 листопада 2011 р. Президентом України В.Ф. Януковичем було видане Доручення Президента України «Щодо деяких питань дерегуляції». Згідно повідомлення на офіційному сайті Міністерства юстиції України, Міністру юстиції доручено забезпечити розробку низки законів у сфері дерегуляції. Зокрема, пункт 5 Доручення говорить про необхідність «забезпечити підготовку та внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроектів», в тому числі як визначає підпункт 3:

«про ріелторську діяльність, в якому, зокрема, визначити:

- поняття «ріелторська діяльність», «ріелтор», «суб'єкт ріелторської діяльності», «споживач ріелторських послуг»;

- професійні вимоги до ріелторів;

- загальні засади державного регулювання у сфері ріелторської діяльності та саморегулювання ріелторської діяльності;

- права та обов'язки суб'єктів ріелторської діяльності і споживачів ріелторських послуг;

- види ріелторської діяльності;

- істотні положення договору про надання ріелторських послуг;

- максимальний розмір та порядок оплати ріелторських послуг;

- відповідальність за порушення законодавства про ріелторську діяльність»

Термін виконання даного пункту визначений до 30 січня 2012 року. 

Для допомоги Міністерству у виконанні Доручення Президента України ми вбачаємо за необхідне створити робочу групу при Міністерстві юстиції України з підготовки вказаного в Дорученні законопроекту та включення до неї АФНУ - як найстарішої, найвпливовішої та найчисельнішої ріелторскої організації. Крім того, хотілося б зазначити, що Асоціація має великий досвід у організації та систематизації ріелторської діяльності в Україні, досвід роботи над законопроектами про ріелторську діяльність та саморегулювальні організації, що вносилися раніше, і вагомі напрацювання та пропозиції щодо вищезазначених законопроектів.

На наш погляд, підґрунтям для розробки Закону про ріелторську діяльність мав би стати Закон про саморегулювальні організації (СРО), що відповідало б пропозиції Президента України про визначення засад саморегулювання ріелторської діяльності. Певне занепокоєння викликає і пропозиція визначення максимального розміру оплати ріелторських послуг, що на нашу думку дещо суперечить принципам ринкових взаємовідносин та обмежує підприємницьку діяльність. 

АФНУ є членом Громадських рад при Міністерстві юстиції, Фонді державного майна, Державному комітеті фінансового моніторингу, Державному агентстві земельних ресурсів, Міністерстві вугільної та промисловості, Державній податковій адміністрації.

АФНУ об'єднує найбільш організованих та професійно - освічених операторів ринку нерухомості (рієлторів) та трудові колективи, що займаються рієлторською діяльністю, та має 27 регіональних відділень на всій території України.

АФНУ має вагомий міжнародний досвід організації рієлторської діяльності завдяки тому, що є співзасновником та членом низки міжнародних рієлторських об'єднань, серед яких Об'єднання Асоціацій рієлторів країн Центральної та Східної Європи (CEREAN), Національної Асоціації Рієлторів США (NAR), Міжнародного консорціуму асоціацій по нерухомості (ICREA), Європейської Ради професіоналів ринку нерухомості (CEPI). 

Сподіваємось на розгляд нашої ініціативи щодо створення робочої групи та плідну співпрацю в розробці законопроекту. 

 З повагою

Президент АФНУ С.А. Злидень

Дмитрию Корчеву это нравится
Улучшить сайт Соцсети